ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9546405
*
nr 954 6405
Spegel
Art Deco, höjd: 52 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2015
kl 19:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 17:54:32
1
300 kr
13/4 18:33:09
2
150 kr
13/4 18:33:09
1
200 kr (Budbetjänt)
13/4 19:49:17
3
250 kr
13/4 19:49:17
1
300 kr (Budbetjänt)
13/4 19:49:56
3
350 kr
13/4 19:51:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 954 6405
Spegel
Art Deco, höjd: 52 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 17:54:32 | 1 | 300 kr |
13/4 18:33:09 | 2 | 150 kr |
13/4 18:33:09 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/4 19:49:17 | 3 | 250 kr |
13/4 19:49:17 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
13/4 19:49:56 | 3 | 350 kr |
13/4 19:51:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23